کیت rRT-PCR تک مرحله‌ای چند منظوره CoVID-19 دارای مجوز اداره کل تجهیزات پزشکی

کیت-rRT-PCR-تک-مرحله-ای-چند-منظوره-CoVID-19-AP_RAD.

شرکت پژوهش و توسعه امیر پیوند (AP-RAD) با هدف شناسایی سریع، حساس و اختصاصی ویروسSARS-CoV-2  (عامل بیماری CoVID-19) و تمایز  آن در نمونه های تنفسی فوقانی و تحتانی بیمارانی که دارای علائم و نشانه های بیماری CoVID-19 هستند، اقدام به طراحی و ساخت کیت rRT-PCR تک مرحله‌ای چند منظوره نموده است. عامل بیماری COVID-19 متعلق به خانواده Coronaviridae می‌باشد. این ویروس یک beta-coronavirus است که در دسامبر سال 2019 در منطقه هوبای کشور چین کشف شد و در ماه‌های ابتدایی سال 2020 منجر به همه‌گیر شدن عفونت دستگاه تنفسی گردید.

کروناویروس‌ها، بزرگترین خانواده ویروسی RNA دار تک رشته‌اند که positive-sense بوده و دارای پوشش یا envelope می‌باشند. ویریون این دسته از ویروس‌ها اکثراً کروی بوده و زوائد گلیکوپروتئینی(S)  در پوشش ویروس قرار دارد. سایر پروتئین‌های ساختمانی این ویروس عبارتند از:  Envelope (E), Matrix (M) Nucleocapsid (N).

کیت rRT-PCR یک مرحله‌ای چند منظوره CoVID-19 تولیدی شرکت پژوهش و توسعه امیرپیوند به منظور شناسایی کیفی ویروس SARS-CoV-2 که عامل ایجاد کننده بیماریCoVID-19 می‌باشد و از نظر دقت، عملکرد و زمان تشخیص این محصول قابل رقابت با نمونه‌های با کیفیت خارجی بوده و با دقت 95% و حساسیت  0.4copy/µL برای تشخیص کمترین میزان ویروس کاربرد و حساسیت بالایی دارد. همچنین این محصول در آزمایشگاه‌های مرجع وزارت بهداشت با موفقیت تست شده و مجوز فروش دریافت کرده است.

ما امیدواریم که با تولید ملی محصولات مختلف و متنوع تر ، گام های موثری برای رهایی از وابستگی‌های صنعتی و اقتصادی کشور برداریم.

برای اطلاعات بیشتر و توضیحات اینجا کلیک کنید.

نوشتهٔ پیشین
اطمینان از صحت نتایج آزمایش SARS-CoV-2
نوشتهٔ بعدی
تولید کیت تشخیصی غربالگری کووید19 و آنفلوانزا نوع A & B

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: Content is protected !!