تشخیص زودهنگام بیماری سل

روز جهانی سل 2023

بیماری سل یکی از انواع بیماری‌های شایع می‌باشد که تعداد زیادی از افراد در دنیا به این بیماری مبتلا هستند و علم پزشکی همواره سعی دارد با تشخیص زودهنگام عفونت باکتریایی سل مانع از انتشار آن و درمان کامل این بیماری شود.

روز جهانی سل هر سال در 24 مارس برگزار می‌شود. “بله! ما می توانیم سل را ریشه‌کن کنیم!” شعار سال 2023 برای این روز است که سعی دارد رهبران سراسر جهان را ترغیب کندتا برای متوقف کردن اپیدمی سل اقدام کنند.
سل سالانه بیش از 10 میلیون نفر را مبتلا می‌کند. این بیماری قابل پیشگیری و قابل درمان است، اما همانطور که پیشتر اشاره شد تشخیص زودهنگام همچنان کلید اصلی است. تشخیص دقیق سل در اوایل چرخه عفونت می‌تواند به تسریع درمان و مهار گسترش بیماری کمک شایانی کند.

امروزه در اختیار داشتن کیت‌های تشخیص آزمایشگاهی معتبر که نتایج دقیق و سریعی را ارایه دهند، یکی از نیازهای اساسی آزمایشگاهی‌های تشخیص طبی در کشور می‌باشد که با اتکا به توان  و دانش شرکت‌های تولیدی داخلی این امر محقق شده است. بطور مثال شرکت دانش‌بنیان پژوهش و توسعه امیرپیوند بعنوان یکی از شرکت‌های پیشتاز در عرصه تولید کیت‌های  معرف‌های تشخیص آزمایشگاهی، در حال حاضر درحال تولید و ارایه محصولات متنوع IVDدار در حوزه تشخیص بیماری سل با برند AP-RAD در بازار داخلی می‌باشد. از جمله این محصولات می‌توان  به کیت رنگ ‌آمیزی TB فلوروکروم، کیت استخراج DNA مایکوباکتریوم‌ها و برای اولین در کشور موفق به تولید و اخذ مجوز IVD از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت جهت تولید کیت PCR مالتیپلکس تشخیص کیفی NTM & MTC در کشور شده است، اشاره کرد.

نوشتهٔ پیشین
نوروزتان مبارک – اطلاعیه نوروز سال 1402شرکت امیرپیوند
نوشتهٔ بعدی
تولید انواع کیت‌های استخراج مولکولی توسط شرکت امیر پیوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: Content is protected !!