کنترل اصالت کیت‌های شرکت امیرپیوند

کنترل اصالت کیت‌های شرکت امیرپیوند

امروزه با توجه به تعدد شرکت‌های تولید‌کننده فرآورده‌های حوزه سلامت از جمله کیت‌های تشخیص آزمایشگاهی، ارائه راهکارهای مناسب جهت اعتبارسنجی محصولات این شرکت‌ها و همچنین شناسایی محصولات معتبر بیش از هر زمان دیگری ضروری به نظر می‌رسد. یکی از راهکاریهای موجود تهیه برچسب اصالت و نصب آن برروی محصولات تولیدی می‌باشد. طرح اصالت کالای حوزه سلامت طرحی ارائه شده توسط سازمان غذا و داروی کشور جهت ردیابی و تشخیص کالای حوزه سلامت اصلی از تقلبی می‌باشد.

در این طرح تاکید بر استفاده از روش‌های غیر متمرکز تعین اصالت کالا  و روش‌های متمرکز تشخیص اصالت این دسته از محصولات می‌باشد. از این طرح کلیه تولیدکنندگان با در نظر گرفتن فرآیندی استاندارد جهت نشان دادن اصالت محصول تولیدی خود می‌توانند استفاده نمایند.

کیت تشخیص آزمایشگاهی یکی از تجهیزات پرمصرف در آزمایشگاه‌های تشخیص طبی و تخصصی است که تهیه و تأمین آنها با مشکلاتی از جمله وجود کیت‌های قاچاق و غیراستاندارد و عدم وجود اطمینان از اصالت کالای خریداری شده توسط آزمایشگاه‌ها است. این قبیل مشکلات درخصوص بسیاری از کیت‌های تولیدی داخل که بعضاً نه پروانه ساخت دارند و نه برچسب اصالت نیز دیده می‌شود که این دسته از محصولات غیراستاندارد می‌توانند عواقب بیشتری به همراه داشته باشند.

دلایل الزام بر استفاده از لیبل اصالت:

  • مدیریت تامین کالا و توانایی شناخت و ردیابی کالاهای اصلی در کشور
  • کنترل و نظارت کیفی بر روی عرضه کالا های اصل در کشور
  • اطمینان از ارائه کالاهای مرغوب به مصرف کننده
  • راحتی تشخیص فراوده اصیل از غیر اصیل است برای مصرف کننده
  • تشخیص سریع کالای غیر اصل توسط سازمان و جلوگیری از عرضه آن به مصرف کننده

شرکت دانش‌بنیان پژوهش و توسعه امیرپیوند در راستای رعایت الزامات سازمان و نهادهای نظارتی از جمله سازمان غذا و دارو، اداره کل تجهیزات پزشکی و وزارت بهداشت، خود را متعهد به نصب برچسب اصالت محصولات تولیدشده در شرکت امیرپیوند می‌باشد. برچسب اصالت کالای تولید شده در این شرکت دارای اطلاعاتی از جمله: شناسۀ تجاری فرآورده (GTIN)، شناسۀ ردیابی، رهگیری (UID)، شمارۀ سری ساخت (Lot/Batch Number)، تاریخ انقضا (Exp Date) و شناسه اصالت می باشد.

راه های بررسی و کنترل اصالت کالا در برچسب های جدید:

1-  استعلام از طریق آدرس  http://www.ttac.ir

شما می توانید با وارد شدن به آدرس فوق و وارد کردن  هرکدام از کدهای مورد نظر در محل خاص خود اصالت کالای خریداری شده را استعلام نمائید.

2-  استعلام از طریق سامانه پیام کوتاه یا تلفن گویا

بر روی برچسب‌های اصالت، شناسه اصالت درج گردیده است. این شناسه یک کد 16 رقمی بوده و توسط لایه ای پوشانده شده است که پس از خراشیدن و برداشتن این لایه توسط مصرف کننده آشکار خواهد شد. این شناسه را می توان از طریق شماره پیامک 20008822 و یا شماره تلفن گویا 0216185 ، مورد بررسی و کنترل قرار داده و از اصالت کالای خریداری شده اطمینان حاصل نمود.

3- استعلام بارکد مندرج بر روی برچسب

بارکدهای مندرج بر روی برچسب (QRCode) را می‌توان از طریق تلفن همراه هوشمند بازخوانی کرد.

بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در اطلاعات دریافتی پس از استعلام با کیت دراختیار با لیبل شرکت دانش‌بنیان پژوهش و توسعه امیرپیوند وعدم تایید فراورده مورد نظر از طریق روشهای فوق، اصالت کالا مورد تایید نمی‌باشد. لذا درصورت مشاهده این گونه موارد، موضوع را سریعاً به این شرکت جهت پیگیری بیشتر اطلاع دهید.

نوشتهٔ پیشین
دعوت بازدید از غرفه شرکت امیرپیوند در همایش بین‌المللی آسیب شناسی و طب آزمایشگاه
نوشتهٔ بعدی
کسب عنوان دانش‌ بنیانی جهت کیت ملکولی تشخیص کیفی NTM & MTC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: Content is protected !!